Lindner, aki egy 59 éves new york-i állampolgár, keveset tudott papagájokról, amikor 1976-ban először Los Angelesbe jött, hogy befejezze az egyetemet, hogy aztán magatartástudományi iskolába járhasson. Aztán 1987-ben egy napon, egy héttel karácsony előtt felhívta egy barátja, aki tudott az állatok iránti mély vonzalmáról. Keresett valakit, aki be tudna fogadni egy nőstény papagájt - emlékezett vissza Lindner.
A tulajdonos egyedül élt egy Beverly Hills-i kúriában, amikor is eladta a házat, és úgy döntött, hogy otthagyja Sammy-t, a kakadut. A madár tökéletese beleillett a hely dekorációjába, és úgy gondolta, hogy ez tetszhet az új tulajdonosoknak. Hetente egyszer elküldte a sofőrjét etetni. Mikor Lilly és az ismerőse elmentek hozzá, a ketrecében lévő ürülék egy piramisban halmozódott fel, amely elérte az ülőfa magasságát. Horrorisztikus állapot.
A madarat végül sikeresen kimentették a rettenetes környezetből és Lindner magához is vette őt. Hamar összebarátkoztak, és a papagáj új gazdája ilyenkorra már azt is kitalálta, hogy vehetné hasznát a madárnak úgy, hogy közben ő is jól érezze magát. A következő évben Lindner magánpraxist kezdett Westwoodban, és egyre növekvő számú hajléktalannal kezdett el pro bono munkát végezni, akik közül sokan abban az időben a közeli 405-ös autópálya alatti táborokban éltek.
Idővel kezdte teljes idejét a veteránoknak szentelni, végül az állam támogatását kérte egy nonprofit hajléktalan-veterán-rehabilitációs programhoz, az úgynevezett New Directionshoz, melyet egy bentlakásos kezelési központban képzeltek el. A programba a kakadut is bevonta, az otthonban lakóknak szerveztek vele közös napi programokat, így a madár aktívan hozzá tudott járulni a rehabilitációjukhoz. A módszert azóta világszerte sok helyen átvették, és papagájokkal gyógyítanak lelkileg sérült embereket.